הרשת הפנימית

כנס הקוסמטיקאיות – חלק ב’

תבדקו את עצמכם פעם כשאתם הולכים לכנס – עם כמה זוגות עיניים אתם משתדלים לא להפגש?

מקומטת, מקומטת, מקומטת (זה החלק הראשון)

לא הספקתי לכתוב את החלק השני על כנס הקוסמטיקאיות, וזה ממש חבל כי היתה שם אישה מקסימה אחת, שלא הכרתי קודם, ומאז הכנס אני חושבת על הפוסט הזה ועליה כל הזמן, אז תשמעו סיפור –

היא עמדה בדוכן עם מלא קרמים ועמדנו שם לידה, כמה אנשים חשדנים, כל אחד מנסה לנחש מה השני מנסה למכור לו. האמת? כנס זה המקום שבו אני הכי זוכרת את השיעורי קבלה – אני מגיעה למקום, בד”כ יפה ועם אוכל טעים, עם אנשים שיש להם אותו תחום עניין כמוני אבל יוצא שכולם – כמו אורחים בחתונה – עסוקים, במקום לדבר אלד עם השני, רק בלסקור אחד את השני: מה היא לובשת? עם מי היא באה? מה רשום לה על התג? את מי היא מכירה כאן? אהההה, היא אוכלת סלט, בגלל זה היא כזאת רזה, נראה אותה בקינוחים, מאנייקית.

הקיצר, עם מחשבות סימפטיה כאלה, אני פתאום תופסת את עצמי ומתפקעת מצחוק מבפנים – איזה אנשים בודדים ונבוכים נהיינו. אני נזכרת, שהרי כולם פה חלקי הנשמה שלי אז מה הם ואני משחקים אותה עכשיו? אז מיד ובכוונה אני משאירה את הפלאפון בתיק כדי שלא יהיה לי לאן לברוח ואני מתחילה להסתכל לאנשים בעיניים, לחייך אליהם ולהגיד להם “שלום”.

זה מדהים, תוך שניה בן אדם מחזיר חיוך חזרה – מופתע ושמח ביחד. ואז קורים הניסים. ניסים של חיבור ושבירת איזה קיר באיזו חומה שאתה לא זוכר מלכתכילה למה בנית אותה ומה אתה משחק אותה כזה סנוב בכלל, סך הכל רצית לדבר עם מישהו בזמן שאתה שותה קפה.

הקיצור, אז עמדנו כל האנשים החשדנים ליד הדוכן ההוא, ודיברנו בחשדנות איש עם רעהו ותיק תק גילינו שאף אחד מאיתנו לא נושך. בפומבי לפחות. מפה לשם האישה ההיא אמרה לי “חכי רגע”, הלכה מאחורי הדוכן והביאה לי מ-ל-א, אבל מלא דוגמיות.

היא לא דיברה איתי לפני כן על עור הפנים שלי או על מה שיש לדבר בכנס של קוסמטיקאיות. סתם, הכרנו אחת את השניה והיא חזרה עם “חפוטה” של דוגמיות והסבירה לי מה עושים עם כל אחת. זה היה כזה מקסים כי היא לא ליוותה את זה בשום ביקורת, שום “אבחנה”, פשוט בנתינה נעימה מכל הלב. תנסו את זה פעם, מאז הכנס אני רק חושבת איך להחזיר לה.

היי, זה בלוג שיווק, אני מכירה טריקים שיווקיים. אבל אם אתם כבר בעניין של שיווק באמצעות דוגמיות, אז תעשו את זה מכל הלב. אז שולי, תודה, אני לא יודעת אם את אפילו זוכרת אותי אבל שיהיה לך בהצלחה, את מקסימה.

Leave a Comment

/* ]]> */